Asansör TSE Belgesi (Bakım belgesi değildir.)

Anasayfa » TSE/TSEK Belgesi » Asansör TSE Belgesi (Bakım belgesi değildir.)

TSE Ürün Belgesi Nedir?

Tse ürün belgesi üretmiş olduğunuz ürünün Türk standartlarına uygun olduğunu gösteren belgedir. Ürüne ait olan standardın şartlarını yerine getiren firma TSE markasını ürününe iliştirebilir. TSE logosu baklava dilimi şeklinde aşağıdaki gibidir.

Asansör TSE HYB Hizmet yeterlilik belgesi ile ilgili bilgi almak için tıklayınız…

TSE Belgesi nasıl alınır?

TSE Belgesi Türk Standartları enstitüsü tarafından verilir. Firma TSE ye istediği standartla ilgili başvuru yapar. Yapılan denetim sonucunda uygun görülürse TSE belgesini firma kazanır. Elbette firmanın TSE belgesi alabilmesi için standardı iyi analiz edip aynı zamanda firmasında uygulaması gerekir. Gereken muayene ve deneyler standard içinde bulunmaktadır. Bu testler rutin test ve tip testi olarak ayrılır. Rutin test her bir ürün için yapılmalıdır. 

Asansör TSE Belgesi Nedir?Nasıl alınır? 

Asansör TSE belgesi montajını yapmış olduğunuz asansörün kapasite ve spesifik özelliklerine göre verilen bir belgedir. Bu TSE belgesi asansör model başına verilir. Örneğin: 630 kg 1 msn, 800 kg 1 msn gibi. Firmalar asansör teknik dosyası ve TSE nin istemiş olduğu fabrika üretim yeri teknoloji raporunu (cig) şartlarını sağlamış olmalıdır. Bu rapor bir nevi kalite sistemidir. CEMKA Mühendislik bu konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Asansör TSE Ürün Belgesi SSS

TSE Ürün Kapasite Belgesi İçin Bize Ulaşın

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene