Asansör firması Sanayi Sicil Belgesi

Anasayfa » Asansör firması Sanayi Sicil Belgesi

Sanayi Sicil Belgesi nedir? zorunlu mudur?

Asansör Firmalarının tescil alabilmeleri için almaları zorunlu bir belgedir. 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 2. Maddesi gereği, sanayi işletmelerinin üretim faaliyetlerine başladıktan sonra iki ay içinde Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne kayıt olması zorunludur. Her üretim yapılan yerin ayrı ayrı kaydedilmesi gerekmektedir. Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne kayıt yapılan her işletme adına Sanayi Sicil Belgesi düzenlenir. Veriliş tarihi itibariyle Sanayi Sicil Belgesi iki yılda bir vize yapılır.

Sanayi Sicil Belgesi önemli notlar

Sanayi işletmelerinin faaliyetlerine son vermeleri, ara vermeleri, yeniden üretime başlaması  ve verilen bilgilerde değişiklik olması durumlarında bir ay içinde Bakanlığa (il Müdürlüğüne) bilgi verilmesi zorunludur. Sanayi işletmeleri bir önceki yılla ilgili faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işletme cetvellerini yıl sonundan itibaren dört ay içinde Bakanlığa (il Müdürlüğüne) vermek zorundadırlar.

10 kişiden fazla çalışanı olan yada yıllık cirosu 3 (üç) Milyon TL den  fazla olan işletmeler KAPASİTE RAPORLU Sanayi Sicil Belgesi ,

10 kişiden az çalışanı olan yada 3(üç) Milyon TL den az cirosu olan işletmeler ise KAPASİTE RAPORSUZ Sanayi Sicil Belgesi almak zorundadırlar.

Asansör firması Kapasite Raporu hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

Sanayi Sicil Belgesi İçin İzlenecek Yol Haritası

SANAYİ SİCİL BELGESİ İÇİN;

VEKALETNAME ; Vekaletname noterden tasdikli olmak zorundadır. CEMKA mühendisliğin sizden aldığı genel vekaletname bütün belge işlemlerinizin takibini kapsamaktadır.

(İzmir ili sınırlarındaki firmalar için gereklidir)

SANAYİ SİCİL BAŞVURU FORMU ; Sanayi Sicil Başvuru Formu doldurulur.

 

Sanayi Sicil Belgesi Sıkça Sorulan Sorular

Sanayi Sicil Belgesi için Tek Numara

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene