Asansör Tasarım İnceleme Belgesi (2014/33/AB)

Anasayfa » Asansör CE Belgesi (2014/33/AB) » Asansör Tasarım İnceleme Belgesi (2014/33/AB)

Tasarım inceleme belgesi nedir? 

Modul H1 belgesi sahibi olan firmalar montajını yapmış oldukları asansörlerde standart sapması gereği risk analizi yapmaları gerektiği zaman almaları gereken belge Tasarım incelem belgesidir. CE belgesini aldığı onaylanmış kuruluş tarafından verilir.

Tasarım İnceleme Belgesini kimler alabilir?

Modül H1 belgesi olan firmalar tasarım inceleme belgesi alabilirler. Modül H1 belgesi olmayanlar direk olarak alamazlar. Asansör firması tasarım inceleme belgesini modül H1 belgesi aldığı onaylanmış kuruluştan almak zorundadır.

Hangi Risk konularında Tasarım incelem yapılabilir.

Genellikle onaylanmış kuruluşlar Makina dairesi kümbet üstü, kabin kapısı, kuyu üstü ve kuyu dibi standart sapmalarında Tasarım inceleme sertifikası verirler.

Tasarım incelemede alınmış olan CE BELGESİ nin bir sonraki Gözetim Tarihine kadar geçerliliği vardır. Modül H Belgesi olan firmalar için gereklidir. Bir bakıma Risk Analizi gerektiren durumlar için CE belgesi süresince alınan belgedir. Her Risk Analizi durumu için ayrı ayrı alınır. Örneğin kuyu dibi yetersiz ölçü için ayrı, makine dairesi alçak tavanı için ayrı alınır. Asansör tasarım inceleme belgesinde yapılan işlem risk analizidir. Rsik analizinin yapılıp onaylanmış kuruluşun yerinde onaylaması gerekir. Risk analizi ile ilgili bilgi için tıklayınız.

 

Tasarım İnceleme İçin İzlenecek Yol Haritası

 

 

Tasarım İnceleme Sıkça Sorulan Sorular

Tasarım İnceleme için Bize Ulaşın

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene